29 marca 2013

Śmierdząca nagroda za dobre sprawowanie.

Z dnia na dzień, pomimo wysokich podatków, co raz bardziej lubię to moje nowe miasto :)

W ostatnią sobotę, po raz szósty, miała miejsce wielka akcja kompostowa. W ramach podziękowań za segregację śmieci, zwłaszcza za dobre wyniki w segregacji GFT (G - groenten - warzywa; F - fruits - owoce; T - tuinafval - odpady ogrodowe), gmina Tilburg rozdawała pięknie pachnący kompost w ilości 1 m3 na mieszkańca. 

Centrum recyclingu "Albion" otwarte było od godziny ósmej, ale pierwsze auta czekały już pod bramą o siódmej rano :) Nam troszkę się zaspało i dotarliśmy na miejsce dopiero przed godziną dziewiątą. 
Każdy chętny na gratisa musiał sam zatroszczyć się o to, w czym i jak ten kompost przewiezie do swojego ogródka. Kto miał przyczepkę, tak jak my :), ten dostał wielką łychą towar, reszta ludzi ręcznie ładowała łopatami, łopatkami lub innymi zmyślnymi nabieraczami do worków, koszy, misek, wiader i do bagażnika samochodu :)

W sumie rozdano 80 ton kompostu, w niecałe kilka godzin!
Bardzo spodobała nam się ta akcja, a zwłaszcza że solidnie przykładamy się do segregacji i taka nagroda bardzo nas ucieszyła i motywuje do bycia dalej choć troszkę EKO :)0 komentarze:

Prześlij komentarz

Nawet nie wiedziałam, że otrzymywanie komentarzy może być takie przyjemne :) Zapraszam!